Wychowanie fizyczne na I i II etapie edukacyjnym dla nauczycieli
Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia
Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia

Dokształcanie nauczycieli poprzez uzupełnianie ich przygotowania zawodowego  o wiedzę w zakresie nauk o kul-turze fizycznej oraz o umiejętności i kompetencje społeczne umożliwiające prowadzenie zajęć dydaktycznych z wychowania fizycznego na I i II etapie edukacyjnym. Cel studiów stanowi poświadczone stosownym świadectwem dopełnienie kwalifikacji nauczycielskich. Uczestnik studiów podyplomowych zdobywa wiedzę oraz rozwija umiejętności pracy twórczej, rozwiązywania problemów oraz stosowania metod naukowych w pracy zawodowej.

Studia obejmują zakres wiedzy teoretycznej i praktycvznej niezbędnej do przygotowania i przeprowadzenia zajęć ruchowych z uczniami szkoły podstawowej. Umożliwiają poznanie metodyki nauczania podstawowych umiejętności ruchowych z zakresu podstawy programowej z wychowania fizycznego.

Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych, według kolejności złożenia dokumentów aż do wypełnienia limitu miejsc (min 15 osób).

Kadrę naukowo-dydaktyczną prowadzącą zajęcia na studiach podyplomowych stanowią pracownicy naukowi Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia oraz wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli dyplomowanych ze szkół podstawowych posiadających wieloletnią praktyką pedagogiczną na I i II etapie edukacyjnym.

Zajęcia w systemie sobotnio-niedzielnym co dwa tygodnie (istnieje możliwość zaplanowania zajęć w piątki od godz. 16.00)

Uzyskanie pozytywnych ocen z wszystkich zaliczeń i egzaminów z przed-miotów objętych programem studiów oraz indywidualnie przygotowany projekt edukacyjny z obszarów wychowania fizycznego, edukacji zdrowotnej lub troski o poprawną postawę ciała (z elementami korekcji wad postawy).

Opłata 1000 zł za semestr (możliwość rozłożenia opłaty semestralnej maksymalnie na 4 raty).

Uczelnia nie pobiera: wpisowego, opłaty rekrutacyjnej.

historia kultury fizycznej; podstawy organizacyjno–prawne kultury fizycznej; anatomia z elementami antropologii; fizjologia; antropomotoryka; dydaktyka wf na I i II etapie edukacji; edukacja zdrowotna; korektywa i kompensacja; zabawy i gry ruchowe; muzyka; rytm; taniec; gimnastyka; zespołowe gry sportowe - piłka koszowa, piłka siatkowa, piłka ręczna i piłka nożna; lekkoatletyka; rekreacja i turystyka szkolna; sporty wodne (pływanie i ratownictwo, kajakarstwo); praktyka pedagogiczna

• Podanie - kwestionariusz kandydata na studia podyplomowe (do pobrania),
  • odpis dyplomu,
  • potwierdzenie posiadanych kwalifikacji pedagogicznych (zaświadczenie o posiadanych uprawnieniach pedagogicznych lub akt nadania stopnia awansu zawodowego),
  • ksero dowodu osobistego,
  • podpisane 2 zdjęcia.

Osobiście albo pocztą

adres: Dziekanat Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, Al. Piastów 40 B, blok 6, 70-065 Szczecin

mgr Beata Cyranka

telefon 91 444 27 33

e-mail: beatacy@o2.pl

Plan zajęć zostanie podany po zakończeniu naboru.

dr hab. Danuta Umiastowska prof. US

telefon 91 444 27 73