Analiza finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem
Katedra Analiz i Strategii Przedsiębiorstw
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania

Celem studiów jest: doskonalenie kwalifikacji zawodowych w zakresie analiz finansowych wykorzystywanych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Ponadto zapoznanie słuchaczy z całościową problematyką dotyczącą oceny kondycji finansowej firmy z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań z zakresu przepływów pieniężnych i finansowych, metod i kierunków analizy finansowej, modeli analizy wyników finansowych przedsiębiorstwa, rachunkowości zarządczej, analizy strategicznej, controllingu finansowego oraz zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. .

Absolwent specjalności posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne przygotowujące go do pełnienia funkcji analityka finansowego,  specjalisty ds. kadr i płac oraz rozliczeń podatkowych, eksperta sprawozdawczości finansowej. Ponadto może poszerzyć  wiedzę i umiejętności głównego księgowego w zakresie analiz finansowych.

Kierunek Studia Podyplomowe: Analiza finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem obejmuje 15 przedmiotów (wykaz przedmiotów) realizowanych w trakcie 195 godzin przeprowadzanych przez kadrę naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Zajęcia odbywają się co drugi tydzień:
w piątki w godz.17.00-21.00

w soboty od 9.00-17.00

Ukończone studia pierwszego stopnia. Przyjęcia według kolejności zgłoszeń.

REKRUTACJA TRWA DO KOŃCA LISTOPADA 2018

Studia są adresowane do osób, które chcą zmienić bądź rozszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe oraz do osób, które chcę podjąć studia drugiego stopnia na kierunku „Finanse i Rachunkowość”.

1. Prof. zw. dr hab. Edward Urbańczyk
  2. Prof. dr hab. Wanda Skoczylas
  3. Prof. US. dr hab. Tomasz Wiśniewski
  4. Prof. US dr Dr hab. Katarzyna Byrka-Kita
  5. Dr Tomasz Kufel
  6. Dr Edyta Mioduchowska-Jaroszewicz
  7. Dr Andrzej Niemiec
  8. Dr Mirela Romanowska
  9. Dr Agnieszka Perepeczo
  10. Mgr Marta Łakomy-Zinowi

Zajęcia będą miały charakter teoretyczno-praktyczny. Przewidziano zajęcia w labolatoriach komputerowych.

dwa semestry

Uzyskanie zaliczeń ze wszystkich przedmiotów stanowiących program Studiów.

1950 zł za semestr (płatność za rok, semestr, raty)

Analiza przepływów pieniężnych i finansowych

Analiza sprawozdań finansowych

Analiza strategiczna

Benchmarking

Controlling finansowy

Elementy prawa cywilnego

Metody analizy ryzyka

Narzędzia analizy finansowej

Ocena efektywności inwestycji

Planowanie finansowe w przedsiębiorstwie

Podstawy zarządzania finansami

Rachunkowość zarządzcza

Wymagane dokumenty:

1)      Podanie – kwestionariusz o przyjęcie na studia podyplomowe,

2)      Odpis lub poświadczoną przez uczelnię kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych,

3)      Dwa zdjęcia zgodne z wymaganiami określonymi przy wydawaniu  dowodów osobistych lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata na studia,

4)      Poświadczoną kserokopię dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata na studia.

Dokumenty należy złożyć emailowo (wersja elektroniczna) lub papierowo na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. A. Mickiewicza 64, w pokoju nr 411 lub 432 .

Elektroniczna rekrutacja na studia podyplomowe poprzez system ERK od 12 czerwca 2018r. Zapraszamy!
październik 2018 r.

terminy zajęć zostaną podane w późniejszym terminie

kierownik:

Prof. zw. dr hab. Edward Urbańczyk